Aki azt gondolja, hogy a boldog párkapcsolat szerencse kérdése, az téved. A hosszú ideje, szerelemben és megértésben együtt élő párok odafigyelnek egymásra, és folyamatosan dolgoznak a kapcsolatukon.A mindbodygreen.com oldalán futottam rá egy érdekes, összefoglaló cikkre, ami a boldog párok hét szokását mutatatja be. Kíváncsi voltam, hogy a férjemmel – akivel huszonegy éve élünk harmonikus párkapcsolatban – hányat tartunk be.
Ha téged is érdekel, mit csináltok jól, és még mit lehetne hozzátenni, olvasd el a cikket.
Azoknak is ajánlom figyelmébe, akik (tudatosan) keresik a boldog és hosszú kapcsolat receptjét.
1. A vitákat inkább produktív párbeszédnek tekintik
A vitákat negatív élményként éljük meg, holott nagyon sokat tanulhatunk belőlük. Persze csak akkor, ha úgy állunk hozzájuk, hogy a megoldást keressük. A boldog párok belátják, hogy nem egymás hibáztatása a cél, ezért elég időt adnak a másiknak, hogy kifejtse az álláspontját. Nem vágnak a szavába, nem szólnak be neki, és nem hozakodnak elő régi sérelmekkel.
2. Az egyéni problémákat is csapatként kezelik
Sok esetben egyedül szeretnénk megoldani a problémákat. De miért is? Hisz egy csapat vagyunk. Nem kell egyedül, elvonulva gyötrődni, a problémákat közösen sokkal gyorsabban és hatékonyabban meg lehet oldani. Nem szabad félni a segítségkéréstől. Ha valaki igazán szereti a másikat, nem teherként éli meg a támogatást. Kevesebb a stressz, és a helyzet még össze is kovácsolja a partnereket.
3. Jobban élvezik egymás társaságát bárki másnál
Vannak olyan párok, akik a barátaikkal sokkal jobban érzik magukat, mint egymással. A boldog pároknak is vannak barátaik, de az biztos, hogy egymással töltik a legtöbb időt. Élvezik egymás társaságát, és hálásak minden egyes percért. Ehhez viszont tényleg egy oldalon kell állni, látni és érezni a közös célok fontosságát – eddig eljutni „kemény munka”. Figyelni kell a másikra, alkalmazkodni, és fejlődni.
4. Megteszik (egymásnak) amit kell, akkor is ha nem az ő kötelességük
Egyes párok komoly csatát vívnak amiatt, kinek melyik házimunkát kell elvégeznie, vagy milyen feladatokat kell elintéznie. Azok akik nagyon szeretik egymást, nem akadnak fenn ezeken a részleteken, ha néha éppen úgy alakul, megcsinálják – veszekedés nélkül is –, ami nem az ő feladatkörük.
5. A közös utazásokra kalandként tekintenek, nem pedig stresszforrásként
Sokan kimerítő és stresszes dologként tekintenek az utazásokra. A boldog párok inkább úgy élik meg, mint egy közös kalandot, melyben még jobban közelebb kerülhetnek egymáshoz. Nem hibáztatják egymást, ha valami véletlenül kimarad a csomagból. Megoldják, és nem hagyják, hogy ez beárnyékolja az utazásukat, és a hangulatukat.
6. Folyamatosan azon dolgoznak, hogy jobb legyen a kapcsolatuk
Észre kell venni, mik a gyenge pontok, és megtalálni a módját annak, hogy mindig jobbá váljon a kapcsolat, ezért a pároknak magukon is dolgozniuk kell. Sokat kell (őszintén) beszélgetni, közös programokat szervezni, meghallani és látni, mi fontos a másik számára. Ha szükséges, könyveket is olvasnak a témában.
7. Nem hatnak rájuk a negatív kapcsolat-történetek
A médiából vagy a baráti társaságból rájuk zúdíthatnak negatív híreket válásról vagy megcsalásról, de ez nem befolyásolja az érzéseiket, vagy a cselekedeteiket. Biztosak magukban és a kapcsolatukban.
Ha érdekel ez a téma, ajánlom figyelmedbe a következő cikkeket: